piątek, 9 marca 2018

NOWY TRENING EWY CHODAKOWSKIEJ - FIT 50+

NOWY TRENING EWY CHODAKOWSKIEJ FIT 50+. 
Czy faktycznie tylko dla osób po pięćdziesiątym roku życia? Przekonajmy się! :) 
Mam wykupiony dostęp do abonamentu na BEACTIVETV więc mam dostęp do wszystkich nowości wypuszczonych przez Ewkę. Gdy tylko zobaczyłam NOWOŚĆ mega się ucieszyłam i nie mogłam się doczekać kiedy ją przetestuję. W momencie, gdy przeczytałam opis treningu ucieszyłam się jeszcze bardziej, ponieważ zapowiadany jest jako lżejszy, przeznaczony dla osób posiadających bóle spowodowane złą postawą ciała. Dla mnie idealnie. Bardzo często bolą mnie stawy, a także mam problemy z kręgosłupem. Długo czekałam na tego typu trening. FIT 50+ to program treningowy dla osób początkujących i osób 50+.

Celem treningu FIT 50+ jest:

* poprawa kondycji fizycznej oraz postawy ciała

* zwiększenie zakresu ruchu i mobilności w stawach

* poprawa stabilizacji i siły

* redukcja dolegliwości bólowych spowodowanych brakiem ruchu lub złą postawą ciała

PIERWSZE WRAŻENIA:

Całość jest jak zawsze profesjonalnie nagrana. Ewka prezentuje się pięknie, oświetlenie i nagłośnienie jest bardzo dobre. Nic nie rozprasza podczas treningu. Całość jest bardzo przyjemna dla oka i zdecydowanie zachęca do ćwiczeń. Panie towarzyszące Ewce również świetnie wyglądają, bije od nich pozytywna energia i radość z treningu. Na początku Ewa dokładnie tłumaczy czego dotyczy ten trening, dla kogo jest przeznaczony i jak jest zbudowany. Przedstawia także dwie Panie, które ćwiczą razem z nią (50 i 60lat KOBIETY PETARDY!). Są to bardzo przydatne informacje dla każdej początkującej osoby.


JAK WYGLĄDA TRENING?


ROZGRZEWKA - jest krótka i nie należy do dynamicznych. Jest spokojna, nie ma w niej podskoków, ale skupia się na tym, aby każdy staw został rozruszany, więc w zupełności wystarczy, aby zapobiec kontuzji i przygotować ciało do dalszej części treningu. Ewa wszystko bardzo dokładnie tłumaczy. Cały czas głośno mówi o tym, na co zwrócić uwagę. 
CZĘŚĆ WŁAŚCIWA: zaczyna się coś dziać.. Kroki do boku, unoszenie kolan, wykroki i zakroki. Robi się coraz cieplej:) Trenerka cały czas wszystko dokładnie tłumaczy, opowiada co zrobić , gdy nie możesz wykonać danego ćwiczenia. Między seriami maszerujemy. Podczas ćwiczeń kamera kierowana jest na Ewę, ale także na dziewczyny. Ujęcia są z góry, dołu, a także od boku - wszystko to wpływa na to, że bardzo dobrze widzisz dane ćwiczenie i szybciej jesteś w stanie się go nauczyć. Kolejne ćwiczenia przygotowane dla nas to: różnego rodzaju wspięcia, przysiady, a także skłony w przysiadzie do boku. Po tych ćwiczeniach powtarzamy wszystkie ćwiczenia, które wykonaliśmy do tej pory.
Dalej ćwiczenia angażujące górne partie ciała: barki, plecy, klatkę piersiową oraz nogi. Widać, że Ewa bardzo dba o to, aby nikomu nic się nie stało podczas ćwiczeń. Nie pogania, trening przebiega spokojnie, a ruchy są powolne i płynne. Podchodzi do kobiet i koryguje ich postawy. Znajdziemy tutaj wspięcia na palce z otwartą klatką piersiową, przenoszenie ramion przed siebie w półprzysiadzie, pulsowanie ramionami w przysiadzie. Ta część tak samo jak poprzednia wykonana jest x2.


Teraz przychodzi kolej na ćwiczenia na macie w leżeniu. Znajdziemy tutaj wznosy bioder oraz nóg. Wszystko całkowicie bezpieczne dla naszych kolan. Blok na pośladki na macie powtórzony jest oczywiście x2.
Ostatnia część to brzuch. Również na macie, również delikatne, spokojne ćwiczenia. Powtórzone x2.


Na sam koniec rozciąganie i uspokojenie oddechu. Trening minął bardzo szybko. 


JAK GO OCENIAM?

Jestem bardzo zadowolona z tego treningu. Na coś takiego właśnie czekałam, bardzo spokojny, bez skakania, bez elementów cardio, całkowicie bezpieczny dla mojego kręgosłupa. Ćwiczenia są proste, każdy sobie z nimi poradzi. Trening sprawia wrażenie banalnego, ale tak tylko wygląda. Można dzięki niemu przećwiczyć wszystkie partie naszego ciała i serio czuć mięśnie. Ruchy są spokojne i dokładne, więc nasze mięśnie pracują jak trzeba. Jest idealny dla osób starszych, początkujących, wracających do ćwiczeń po długiej przerwie lub po prostu dla osób, które mają słabszy dzień. Osoby zaawansowane, liczące na mega wycisk mogą być rozczarowane i czuć niedosyt. W mojej opinii najłatwiejszy z zestawów Ewy.


Ćwiczyliście już ten zestaw? Jak wrażenia?

ZAPRASZAMY TAKŻE DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOKU FITNESIAKI.
Tam jesteśmy 24/7.

Masz ochotę zaobserwować naszego bloga i pozostać z nami na dłużej?
Kliknij poniżej :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz